Водні біоресурси та аквакультура (Водні біоресурси)

Спеціалізація

Водні біоресурси

1,5 року

90 кредитів ЕСТS.

на базі рівня базової вищої освіти «бакалавр з водних біоресурсів» , «спеціаліст з водних біоресурсів».

денна

якщо попередній рівень отримано в іншій країні необхідна нострифікація. Механізмів визнання неформальної та інформальної освіти - немає.

завершена навчальна програма обсягом 90 кредитів. Успішний захист магістерської випускової роботи згідно навчального плану.

протягом 1,5 року навчання вивчаються професійно - орієнтовані дисципліни.

- ідентифікувати та пояснити термінологію з вирощування водних біоресурсів у природних водоймах та в умовах аквакультури;
- здійснювати оцінку фактичного стану водних біоресурсів та прогнозувати їх зміни на короткочасну та довготривалу перспективу, розробляти комплекс заходів щодо охорони та відтворення водних біоресурсів;
- запроваджувати технології раціонального водо та природокористування;
- застосовувати сучасні комп’ютерні технології програмування годівлі риб та рибопродуктивності водойм;
- інтерпретувати дані біологічного моніторингу для розробки комплексу заходів щодо збереження та відтворення водних біоресурсів;
- аналізувати сучасні тенденції розвитку стандартизації, сертифікації та методів контролю якості продукції рибництва;
- оцінювати сучасний асортимент риб з природних водойм та вирощених в умовах аквакультури з метою розробки науково-обґрунтованих систем застосування штучних кормів, вселення та акліматизації нових видів;
- володіти методами рибогосподарських досліджень та статистичної обробки їх результатів.

технологічна та переддипломна практики.

продовження навчання в аспірантурі або праця за фахом у поєднанні з аспірантурою.

Фахівці даного профілю займаються організацією виробництва, переробкою та реалізацією продукції рибництва. Перелік можливих посад, які можуть займати випускники після закінчення: дослідник з аквакультури, іхтіолог-рибовод ставового господарства, менеджер з продажу риби та морепродуктів, виконавчий директор рибоводної ферми або рибного холдингу, консультант аграрних дорадчих служб, викладач ВНЗ ІІ-ІІІ рівня акредитації, провідний фахівець з рибальського сервісу, консультант в галузі рибного господарства в органах державного управління і місцевого самоврядування, інспектор, провідний іхтіолог, начальник державного управління рибоохорони (рибного патруля).

Кафедри, які забезпечують виконання програми