Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології)

Освітні програми

• Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології

1 рік 4 місяці

90 кредитів ECTS (1 кредит ECTS – 30 годин).

Базова або повна вища освіта

Денна, заочна, заочно-дистанційна

За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація. Механізмів визнання неформальної та інформальної освіти – немає

Завершена навчальна програма обсягом 90 кредитів. Успішно захищена атестаційна магістерська робота.

Професійна освіта в галузі електричної інженерії за спеціальністю електроенергетика, електротехніка та електромеханіка з фокусом на енергетичному менеджменті та енергоефективних технологіях

- Здатність оцінювати необхідність та впроваджувати заходів з підвищення ефективності енерговикористання, ведення моніторингу енерговикористання для забезпечення енергоощадних режимів.
- Здатність оцінювати ефективність енергетичних потоків на основі аналізу структури, характеристик та умов функціонування електроенергетичної системи.
- Здатність оцінювати необхідність застосування та впроваджувати технічні засоби керування потоками енергії.
- Здатність розробляти системи автоматичного керування функціонуванням систем забезпечення електроенергією за критеріями енергоефективності.
- Здатність проектувати елементи систем ефективного енергозабезпечення та здійснювати авторський нагляд за реалізацією проектів.
- Здатність формувати інвестиційні плани впровадження енергоощадних заходів для промислових та цивільних об’єктів.
- Здатність вести маркетингову діяльность в сфері електроенрегетики, виконувати функції керівника та організатора виробництва.
- Здатність готувати технічні завдання на розроблення проектних рішень, виконувати проектні і конструкторські роботи під час розроблення проектів комплексів і систем захисту, автоматики, інформаційного забезпечення та управління виробництвом, передачею та розподілом електроенергії з використанням сучасних інформаційних технологій та програмних середовищ, брати участь у розгляді різної технічної документації, готувати необхідні огляди, відгуки, висновки.
- Здатність розробляти методичні й нормативні документи, пропозиції та проводити заходи щодо реалізації розроблених проектів і програм.
- Здатність розробляти робочу проектну й технічну документацію, оформляти закінчені проектно-конструкторські роботи з перевіркою відповідності розроблювальних проектів і технічної документації стандартам, технічним умовам та іншим нормативним документам.
- Здатність обґрунтовувати варіанти спорудження електроенергетичного об’єкту за допомогою техніко-економічного порівняння проектних рішень.
- Здійснювати патентні дослідження з метою забезпечення патентної чистоти нових проектних рішень і їхньої патентоспроможності з визначенням показників технічного рівня проектованих електроенергетичних, електротехнічних та електромеханічних комплексів і систем.
- Здатність застосовувати інженерні знання для прийняття невідомих раніше проектних рішень, у тому числі в суміжних галузях.
- Здатність формалізувати задачі з прийняття рішень в електроенергетичній галузі.
- Здатність правильно обирати та застосовувати найбільш ефективні методи оптимізації в залежності від структури математичної моделі.
- Здатність розробляти технічні завдання на проектування і виготовлення комплексів і систем захисту, автоматики, інформаційного забезпечення та управління електроенергетичних, електротехнічних та електромеханічних об’єктів.
- Здатність оцінювати техніко-економічну ефективність проектування, дослідження, виготовлення об’єктів електроенергетики, брати участь в створенні системи менеджменту якості на підприємстві.
- Розробляти методичні й нормативні матеріали, а також пропозиції та заходи щодо здійснення розроблених проектів і програм.
- Здійснювати експертизу технічної документації.
- Здійснювати впровадження та експлуатувати комплекси і системи захисту, автоматики, інформаційного забезпечення та управління електротехнічними комплексами та системами для забезпечення енергоефективності роботи обладнання.

Під час навчання в університеті студенти проходять виробничу практику з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки на виробничих підприємствах та в проектних організаціях.

Код професії

Найменування професійної роботи

професіонали у галузі електротехніки

інженери-електрики