Водні біоресурси та аквакультура

4 роки

240 кредитів ECTS

споріднена спеціальність (за скороченим терміном навчання), неспоріднені спеціальності (на базі повної середньої освіти).

денна, заочна.

якщо попередній рівень отримано в іншій країні необхідна нострифікація. Механізмів визнання неформальної та інформальної освіти - немає.

Завершена навчальна програма обсягом 240 кредитів. Успішно складений державний іспит (та/або успішний захист бакалаврської випускової роботи).

протягом першого року навчання вивчаються основи. 2, 3 та 4 курси вивчають професійно - орієнтовані дисципліни.

- ідентифікувати та пояснити термінологію з вирощування водних біоресурсів у природних водоймах та в умовах аквакультури;
- здійснювати оцінку фактичного стану водних біоресурсів та прогнозувати їх зміни на короткочасну та довготривалу перспективу, розробляти комплекс заходів щодо охорони та відтворення водних біоресурсів;
- інтерпретувати дані біологічного моніторингу для розробки комплексу заходів щодо збереження та відтворення водних біоресурсів;
- запроваджувати технології раціонального водо та природокористування;
- застосовувати сучасні комп’ютерні технології програмування годівлі риб та рибопродуктивності водойм;
- аналізувати сучасні тенденції розвитку стандартизації, сертифікації та методів контролю якості продукції рибництва;
- оцінювати сучасний асортимент риб з природних водойм та вирощених в умовах аквакультури з метою розробки науково-обґрунтованих систем застосування штучних кормів;
- володіти методами рибогосподарських досліджень та статистичної обробки їх результатів.

сім практик відповідно до навчального плану (п’ять навчальних та дві виробничі).

продовження навчання в Європейських країнах за договорами університету.

Фахівці даного профілю займаються організацією виробництва, переробкою та реалізацією продукції рибництва.
Перелік можливих посад, які можуть займати випускники після закінчення: технолог з виробництва продукції аквакультури, іхтіолог-рибовод ставового господарства, менеджер з продажу риби та морепродуктів, технолог рибоводної ферми, рибного холдингу, консультант аграрних дорадчих служб, фахівець з рибальського сервісу, консультант в галузі рибного господарства в органах державного управління і місцевого самоврядування, інспектор органів державного управління рибоохорони (рибного патруля).

Кафедри, які забезпечують виконання програми