Архітектури та середовищного дизайну

Завідувач  кафедри: 

Михайлишин Ольга Леонідівна
доктор архітектури, доцент

Адреса: 
вул. В. Чорновола 49А, нав.корпус №6, каб.637
Телефони: 
 (0362) 23-62-43, 988, 892
E-mail: 
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Вікіситет: 
Про кафедру
www: 
оф.сторінка

Кафедра архітектури та середовищного дизайну є випусковою для спеціальності 191 «Архітектура та містобудування».


ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

 • 2 доктори архітектури, професори
 • 1 к.т.н., доцент
 • 1 к.архітектури, доцент
 • 1 к.архітектури
 • 1 доцент
 • 2 ст. викладача
 • 1 асистент


ОСНОВНІ НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ

 • архітектурне проектування;
 • архітектурне проектування (концептуальне);
 • архітектурна графіка;
 • історія архітектури та містобудування України;
 • історія містобудування;
 • історія мистецтв і дизайну;
 • законодавство і сучасні проблеми архітектурного проектування;
 • методологія наукових досліджень;
 • критика сучасних архітектурних теорій;
 • новітні матеріали, конструкції, реновація будівель і споруд;
 • проектування громадських просторів;
 • архітектура житлових будинків;
 • проектування в історично-сформованому середовищі.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ


Основні напрямки наукових досліджень:

 • Архітектурно – містобудівна спадщина Північно-Західного регіону України ХІІ – ХХ століть.
 • Теоретичні аспекти архітектурно-містобудівної діяльності.
 • Особливості розвитку архітектурно-планувальної структури об'єктів громадського та житлового призначення.
 • Науковцями кафедри виконується науково-дослідна робота на тему: «Сучасна проблематика архітектурної історії, теорії та практики Північно-Західного регіону України (номер державної реєстрації 0114U001155)».


ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедра почала свій розвиток з 1969 року, коли в університеті була створена кафедра архітектури будівель та гідроспоруд. У зв'язку з започаткуванням підготовки фахівців за напрямом "Архітектура" у 2000 році була перейменована на кафедру архітектури. У 2013 році на базі кафедри архітектури були створені дві нові кафедри:
кафедра основ архітектурного проектування, конструювання та графіки (забезпечує головним чином навчальний цикл підготовки бакалаврів);
кафедра архітектури та середовищного дизайну (забезпечує головним чином навчальний цикл підготовки спеціалістів та магістрів);
Кафедра є випусковою за спеціальностями "Архітектура будівель і споруд", "Дизайн архітектурного середовища". до 2016 року, а з 2016 року для спеціальності «Архітектура та містобудування»
Кафедру очолювали: 1969-1986 рр. кандидат архітектури, професор С.Б. Барац; 1986-1989 рр. доктор архітектури, професор О.І. Кузьмич ;1989-1994 рр., 2005-2014 рр. доктор архітектури, професор П.А. Ричков;1994-2005 рр. професор, заслужений архітектор України О. М. Юрчук; з 2014 року доктор архітектури, доцент О.Л. Михайлишин.
На кафедрі ведеться науково-дослідна робота за темою «Дослідження актуальних проблем історії, теорії і практики архітектури, дизайну архітектурного середовища та містобудування».
При кафедрі відкрита аспірантура. Засновником наукової школи за спеціальністю «Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури» є доктор арх. проф. Ричков П.А. Під керівництвом вченого підготовлені доктор архітектури, два кандидати архітектури. Науковий напрям досліджень - архітектурно-містобудівна спадщина Західної України. Професор Ричков П.А. є автором шести монографій, доц. Михайлишин О.Л. автором трьох монографій, доц. Лушнікова Н.В. однієї монографії.
Кафедра має наукові та творчі контакти з архітектурними факультетами Люблінської політехніки, Київського національного університету будівництва та архітектури, Національного університету «Львівська Політехніка», Харківського національного університету будівництва та архітектури та багатьма іншими архітектурними школами України та зарубіжжя.
Навчально-матеріальна база кафедри складається зі спеціалізованих аудиторій і кабінетів. Подання лекційного матеріалу дисциплін здійснюється за допомогою мультимедійних проекторів та персональних комп'ютерів. На кафедрі щорічно проводяться олімпіади студентів спеціальності "Архітектура та містобудування" з дисципліни "Архітектурне проектування"; конкурси на кращий курсовий проект; регіональні виставки творчих робіт студентів-архітекторів. Кращі дипломні проекти випускників кафедри перемагали у Всеукраїнських оглядах-конкурсах дипломних проектів архітектурних шкіл (2005-2016 роки). Загалом за цей період дипломні проекти та магістерські роботи отримали 35 дипломів - І ступеня, 24 дипломи - ІІ ступеня та 6 дипломів - ІІІ ступеня. Важливою подією в історії кафедри стало проведення на її базі XVII Всеукраїнського конкурсу-огляду дипломних проектів архітектурних шкіл України (2008 р.).
Студенти, закріплені за кафедрою, ставали переможцями всеукраїнських та міжнародних архітектурних конкурсів та грантових програм у 2014-2015 н. р.:
Омельчук Ірина - 2-е місце в конкурсі книжкових трейлерів 2014 - Goethe-Institut, 2014 р.; переможець конкурсу на ескіз ювілейного конверта, присвяченого 100-річчю НУВГП, 2015 р.;
Світлана Мартинюк, Роман Ковальчук - 3-є місце в Національному архітектурному студентському конкурсі STEEL FREEDOM (організатор – Український центр сталевого будівництва) категорія «Лофт», 2014 р.; 2-е місце в Міжнародному архітектурному конкурсі «Child-friendlypublicspace» (м. Івано-Франківськ), організатори – ГО «Мами Прикарпаття», ГО «Тепле місто», Департамент містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, 2015 р.; Грант Європейської Асамблеї Студентів Архітекторів EASA Ukraine на участь у архітектурному воркшопі в. м. Валетта, 2015 р.;
Оксана Задибчук - переможець стипендіальної програми «Польський Еразмус для України» на 2014-2015 н. р. (навчання протягом двох семестрів у Гданській політехніці (Польща) за напрямом «Архітектура»).
Наукові та академічні досягнення викладачів кафедри відзначені на міжнародному, загальноукраїнському, регіональному і місцевому рівнях. Зокрема, д.арх., доц. Михайлишин О.Л. відзначена Почесною грамотою управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, 2010 р.; Почесною грамотою Рівненської міської ради та виконавчого комітету, 2014 р.; Д.арх., проф. Ричков П.А. відзначений Грамотою архітектурного міні-парку «Мінімундус» і австрійського Товариства «Спасіння Дітей» за видатні досягнення при виготовленні макету «Мавзолей Гур Емір»». 1998 р., Грамотою фонду Генрі Форда в галузі Рестарації Пам’яток за працю «Міні-Реконструкція Київської муніципальної Думи». 1998 р., Грамотою архітектурного міні-парку «Мінімундус» і австрійського Товариства «Спасіння Дітей» за видатні досягнення при виготовленні макету «Церква Св. Варвари». 1999 р., Дипломом члена-кореспондента Української академії Архітектури. 02.11.2006 р., Дипломом І ступеня ХХІ огляду конкурсу дипломних проектів випускників архітектурних та художніх спеціальностей вищих навчальних закладів України за ґрунтовні дослідження архітектурної культури регіону в серії збірників наукових праць «Архітектурна спадщина Волині (вип..1-3). Харків 11.10.2012., Знаком «Відмінник освіти України», посвідчення №92255 від 01.11.2011 р.; Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, вагомі трудові здобутки, високий професіоналізм та з нагоди 50-річчя утворення Навчально-наукового інституту будівництва та архітектури НУВГП. 23.10.2014. №200 та інші; к.т.н, доц. Лушнікова Н.В. відзначена Почесною грамотою ректорату і профкому НУВГП, 2006 р., Грамотою управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації , 2008 р.; Доц. Шолудько М.В. відзначений Державною премією України в галузі архітектури, 2006 р., Дипломом І ступеня Мінрегіонбуду України 2011 р. за кращий побудований об'єкт в 2010 р. «Навчально-виробничий комплекс з гуртожитком на вул.Підкови, 17 в м.Рівне», Почесною грамотою Рівненської міської ради та виконкому від 22.10.2014 р. з нагоди 50-річчя ННІБА НУВГП та інші.
Завідувач кафедри О.Л. Михайлишин, д. арх., доцент