Кафедра теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки
Завідувач кафедри: |
Кізєєв Микола Дмитрович, доцент, кандидат технічних наук |
Адреса: |
м. Рівне, вул. В. Чорновола, 49а, навчальний корпус №6, каб. 649, 651 |
Телефони: |
((0362) 63-50-01, вн. 8-96, 9-92 |
E-mail: |
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. |
Вікіситет: |
Про кафедру |
www: |
оф.сторінка |
Кафедра теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки є випусковою за спеціальностю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» спеціалізації «Теплогазопостачання і вентиляція».
Забезпечує викладання дисциплін циклу професійної підготовки студентів.
ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД КАФЕДРИ
- 1 професор, д.т.н.
- 8 доцентів, к.т.н.
- 1 старший викладач
- 1 асистент
ОСНОВНІ НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ НА КАФЕДРІ
Кафедра теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки для студентів другого курсу спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» усіх спеціалізацій забезпечує викладання навчальної дисципліни «Теплогазопостачання і вентиляція».
Починаючи з третього курсу кафедра здійснює спеціалізовану підготовку студентів спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» спеціалізації «Теплогазопостачання і вентиляція» і викладає такі навчальні дисципліни:
- ·Автоматизоване проектування систем ТГПіВ
- ·Вентиляція
- ·Газопостачання
- ·Економіка в будівництві
- ·Експлуатація, налагоджування та реконструкція систем ТГПіВ
- ·Кондиціювання повітря
- ·Контроль, облік та паспортизація в системах ТГПіВ
- ·Монтаж та налагодження систем ТГПіВ
- ·Монтаж систем ТГПіВ
- ·Теплогенеруючі установки
- ·Опалення
- ·Опалення промислових будівель
- ·Основи проектної справи
- ·Очищення вентиляційних викидів
- ·Санітарно-технічне обладнання будівель і споруд
- ·САПР систем ТГПіВ
- ·Теплові насоси та холодильні установки
- ·Теплопостачання
- ·Техніко-економічні розрахунки в системах ТГПіВ
·Кафедра здійснює керівництво першою та другою виробничими практиками.
На п’ятому курсі для студентів освітнього рівня «Магістр» спеціалізації «Теплогазопостачання і вентиляція» кафедра викладає такі навчальні дисципліни:
- ·Автономні системи інженерного обладнання будівель та споруд
- ·Використання вторинних та відновлюваних енергоресурсів у системах теплогазопостачання і вентиляції
- ·Енергоефективність та енергоаудит в системах теплогазопостачання і вентиляції
- ·Комп'ютерне моделювання систем теплогазопостачання і вентиляції
- ·Математичне моделювання та оптимізація систем теплогазопостачання і вентиляції
- ·Методологія наукових досліджень
- ·Модернізація та реконструкція систем теплогазопостачання і вентиляції
- ·Організація управління системами теплогазопостачання і вентиляції
- ·Системи газопостачання промислових підприємств
- ·Системи промислової та аварійної вентиляції
- ·Системи теплопостачання промислових підприємств
Під керівництвом викладачів кафедри студенти ОР «Магістр» спеціалізації «Теплогазопостачання і вентиляція» проходять науково-дослідну практику і виконують магістерську роботу.
Крім того, викладачі кафедри читають навчальні дисципліни для студентів інших спеціальностей та спеціалізацій:
- Для спеціальності «Цивільна безпека» спеціалізації «Цивільна безпека» кафедра викладає такі навчальні дисципліни:
- ·Безпека будівництва та експлуатація систем газопостачання
- ·Вентиляція, кондиціювання та очищення повітря
- ·Санітарно-технічне обладнання будівель
- Для спеціальності «Електрична інженерія» спеціалізації «Теплоенергетика» кафедра викладає такі навчальні дисципліни:
- ·Джерела теплопостачання та споживачі теплоти
- ·Теплові мережі
- Для спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» спеціалізації «Водопостачання та водовідведення» кафедра викладає такі навчальні дисципліни:
- ·Економіка в будівництві
- ·Опалення та вентиляція
- ·Основи геоінформатики систем ВіВ
- ·Санітарно-технічне обладнання будівель
- Для спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» спеціалізацій «Архітектура будівель і споруд» та «Промислове і цивільне будівництво» кафедра викладає навчальну дисципліну:
- ·Інженерне обладнання будівель
- Для студентів освітнього рівня «Магістр» спеціалізації «Водопостачання та водовідведення» кафедра викладає навчальну дисципліну:
- ·Економіка галузі
- Для студентів освітнього рівня «Магістр» спеціалізації «Архітектура будівель і споруд» кафедра викладає навчальну дисципліну:
- ·Інженерна інфраструктура будівель та споруд
НАВЧАЛЬНО-ЛАБОРАТОРНА БАЗА КАФЕДРИ
- спецаудиторія "Опалення" (652),
- спецаудиторія "Газопостачання та теплопостачання" (638),
- спецаудиторія "Вентиляції та кондиціювання" (664),
- спецаудиторія "Санітарно-технічного обладнання" (663),
- спецаудиторія "Енергоефективності та енергоаудиту " (648),
- комп’ютерний клас (640).
ІСТОРІЯ КАФЕДРИ
На початку 1964–1965 навчального року кафедра водопостачання і каналізації була поділена на кафедру водопостачання і бурової справи та кафедру каналізації і санітарної техніки, яка увійшла до складу новоствореного будівельного факультету. Очолив кафедру доцент Бєлозоров Микола Пантелеймонович, а першими викладачами були: Васільєв Г.Г. (викладав дисципліну «Санітарно-технічне обладнання будівель»), Морозов Г.В. (дисципліни «Теплогазопостачання», «Опалення і вентиляція»), Потапенко П.П., Пінчевський І.І. (обидва викладали «Каналізацію»).
у 1966 році. на кафедру прийшов працювати і очолив її кандидат технічних наук, доцент Мацнєв Анатолій Іванович. У тому ж 1966 році для підготовки і зміцнення наукового і кадрового складу кафедри почала працювати аспірантура за спеціальністю «Водопостачання і каналізація».
В цей же час активізувалась науково-дослідна робота студентів і була продовжена традиція, започаткована Бєлозоровим М.П. - долучення майбутніх фахівців до виконання реальних проектних робіт у студентському проектно-конструкторському бюро, де виконували значний обсяг проектно-вишукувальних робіт. Для кращої організації наукової роботи студентів було створено студентське наукове товариство.
Мацнєв А.І. був відзначений призначенням його на посаду декана будівельного факультету, яку він обіймав з 1972 по 1975 роки. Науково-дослідний сектор кафедри, який активно поповнюють її випускники, працював в таких напрямках: дослідження нових ефективних фізико-хімічних методів очищення стічних вод (флотація, електрокоагуляція) — науковий керівник доцент, к.т.н. Мацнєв А.І.; дослідження способів інтенсифікації роботи очисних споруд (біокоагуляція-флотація) — науковий керівник доцент, к.т.н. Сіньов О.П.; розробка способів ущільнення, зневоднення, висушування осаду — науковий керівник доцент, к.т.н. Терещук А.І. Ці напрями сформувались у відповідні наукові школи та стали підґрунтям для створення трьох науково-дослідних лабораторій. В НДС кафедри активно працювали майбутні викладачі: Артамонов В.В., Щербаков В.М., Охримюк Б.Ф., Россінський М.П., Бєлозорова К.М., Ігнатенко О.П., Рогов В.М., Вижевська Т.В., Кравченко В.С., Давидчук В.І., Саблій Л.А., Кізєєв М.Д., Проценко С.Б., Мацнєва Т.С.
У 1981 році створено галузеву науково-дослідну лабораторію очистки стічних вод м’ясної та молочної промисловості (науковий керівник - доцент, к.т.н. Сіньов О.П.). В лабораторії розроблено нові споруди для біологічного очищення стічних вод: біофільтр з рухомим плаваючим завантаженням, анаеробний реактор-прояснювач, відстійник-флотатор, технології очищення стічних вод м’ясокомбінатів, молокозаводів, свиноферм тощо.
У 1984 році на посаду завідувача кафедри був обраний професор, к.т.н. Сіньов О.П., який очолював кафедру до 1990 року.
З появою перших комп’ютерних технологій науковці кафедри (Артамонов В.В., Татура О.Є., Вижевська Т.В., Кізєєв М.Д.) працювали у напрямку математичного моделювання та оптимізації процесів очищення стічних вод. З метою виконання такої тематики досліджень Кізєєв М.Д. вступив до цільової аспірантури кафедри кібернетики хіміко-технологічних процесів Московського хіміко-технологічного інституту ім. Д.І. Мендєлеєва.
Завідувачем кафедри з 1990 до 2001 року був Мацнєв А.І., якого за наукові досягнення у галузі очищення стічних вод у 1993 році було обрано дійсним членом (академіком) новоствореної Академії будівництва України.
У зв’язку з переходом на викладання технічних дисциплін українською мовою постало питання забезпечення навчального процесу українськими підручниками. Саме на це був спрямований творчий потенціал кафедри в 90-ті роки. З друку вийшли навчальні посібники українською: «Водовідведення на промислових підприємствах» за авторством Мацнєва А.І. і Саблій Л.А. (1998 р.), «Гаряче водопостачання будівель» Кравченка В.С. і Саблій Л.А. (1999 р.), «Водовідведення та очищення стічних вод» Охримюка Б.Ф. (1999 р.), «Моніторинг та інженерні методи охорони довкілля» (Мацнєв А.І., Проценко С.Б., Саблій Л.А., 2000 р.).
В 1995 році був створений новий факультет міського будівництва та господарства, який очолив доцент нашої кафедри Кравченко В.С. На посаді декана Віталій Сергійович активно працював в напрямку організації набору студентів на нову спеціальність «Теплогазопостачання і вентиляція», на яку у 1999 році було здійснено перший набір. Кафедра стає випусковою одночасно для двох спеціальностей.
У 2001 році кафедра змінила свою назву з «каналізації та санітарної техніки» на «водовідведення, теплогазопостачання та вентиляції». Її очолив професор, д.т.н., заслужений винахідник України Гіроль Микола Миколайович — потужний науковець і педагог, який спрямував свої зусилля на розвиток та становлення нової спеціальності ТГВ. Перший випуск за спеціальністю «Теплогазопостачання і вентиляція» відбувся у 2004 р. - дипломи отримали 20 випускників денної форми навчання.
Професор Гіроль М.М. доклав значних зусиль до організації міжнародного обміну студентами, проведення міжнародних і всеукраїнських конференцій, регулярного випуску збірок студентських наукових робіт. Така пильна увага до роботи з молоддю дає свої результати: наші студенти неодноразово займають призові місця на всеукраїнських олімпіадах, конкурсах наукових робіт, дипломних проектів.
Кафедра постійно нарощує свій кадровий потенціал: після аспірантури на викладацьку роботу прийшли наші випускники (Грицина О.О., Басюк М.М., Россінський Р.М., Гіроль А.М., Новицька О.С., Бляшина М.В.), доценти Ковальчук В.А., Кізєєв М.Д., Саблій Л.А. поступили і закінчили докторантуру. Як результат, за останній час захищено 6 кандидатських і 2 докторських дисертації.
У 2013 р. кафедра змінює назву на “Теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки” і переходить на випуск спеціалістів лише за фахом “Теплогазопостачання і вентиляція”.
З червня 2013 року обов’язки завідувача кафедри виконувала професор, д.т.н. Саблій Лариса Андріївна. З вересня 2013 р. і до тепер кафедру очолює доцент, Відмінник освіти України, к.т.н. Кізєєв М.Д.. Микола Дмитрович має не лише досвід викладацької і наукової роботи, але й практичний досвід: він тривалий час керує науково-дослідним виробничим бізнес-центром нашого університету.
У 2015 році першу кандидатську дисертацію за новим і тепер основним науковим напрямком для кафедри захистила ст. викладач Чабан І.В., яка прийшла на кафедру з цільової аспірантури.
Нині на кафедрі працюють: професор, д.т.н. Гіроль М.М., вісім доцентів, к.т.н. — Кізєєв М.Д., Давидчук В.І., Кравченко В.С., Проценко С.Б., Кравченко Н.В., Грицина О.О., Новицька О.С., Гіроль А.М., ст. викладач Чабан І.В. та асистенти Россінський Р.М. і Бляшина М.В.
Завданням нашого колективу завжди було формування високопрофесійного спеціаліста, інтелектуала, здатного до самовдосконалення. Серед наших випускників колишній голова Держжитлокомунгоспу України, к.т.н., заслужений будівельник України Г.М. Семчук, заступник директора департаменту ЖКГ міськради м. Чернівці О.М. Шумейко, начальник першої дільниці «Мосводоканалу» А.Є. Данілов, директор Івано-Франківського водоканалу С.Л. Шутяк, генеральний директор фірми "BIOTAL CZ s.r.o." (Чехія), к.т.н. Тетеря О.І., головний інженер ПрАТ "Рівнегаз" Ганжа О.В., заступник директора КП «Рівнетеплоенерго» Грухаль А. та багато інших.
НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ОСНОВНІ НАПРЯМИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
"Розробка та дослідження заходів з ресурсозбереження і технічних рішень у сфері житлово-комунального господарства"
(Державний реєстраційний номер: 0114u006434):
1. Дослідження заходів з ресурсозбереження та енергоефективності у сфері житлово-комунального господарства.
2. Заходи з ресурсозбереження та енергоефективності у житлово-комунальному господарстві.
3. Енергоефективні рішення у сфері житлово-комунального господарства.
ОСНОВНІ НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ НА КАФЕДРІ
Кафедра теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки для студентів другого курсу спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» усіх спеціалізацій забезпечує викладання навчальної дисципліни «Теплогазопостачання і вентиляція».
Починаючи з третього курсу кафедра здійснює спеціалізовану підготовку студентів спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» спеціалізації «Теплогазопостачання і вентиляція» і викладає такі навчальні дисципліни:
·Автоматизоване проектування систем ТГПіВ
·Вентиляція
·Газопостачання
·Економіка в будівництві
·Експлуатація, налагоджування та реконструкція систем ТГПіВ
·Кондиціювання повітря
·Контроль, облік та паспортизація в системах ТГПіВ
·Монтаж та налагодження систем ТГПіВ
·Монтаж систем ТГПіВ
·Теплогенеруючі установки
·Опалення
·Опалення промислових будівель
·Основи проектної справи
·Очищення вентиляційних викидів
·Санітарно-технічне обладнання будівель і споруд
·САПР систем ТГПіВ
·Теплові насоси та холодильні установки
·Теплопостачання
·Техніко-економічні розрахунки в системах ТГПіВ
·Кафедра здійснює керівництво першою та другою виробничими практиками.
На п’ятому курсі для студентів освітнього рівня «Магістр» спеціалізації «Теплогазопостачання і вентиляція» кафедра викладає такі навчальні дисципліни:
·Автономні системи інженерного обладнання будівель та споруд
·Використання вторинних та відновлюваних енергоресурсів у системах теплогазопостачання і вентиляції
·Енергоефективність та енергоаудит в системах теплогазопостачання і вентиляції
·Комп'ютерне моделювання систем теплогазопостачання і вентиляції
·Математичне моделювання та оптимізація систем теплогазопостачання і вентиляції
·Методологія наукових досліджень
·Модернізація та реконструкція систем теплогазопостачання і вентиляції
·Організація управління системами теплогазопостачання і вентиляції
·Системи газопостачання промислових підприємств
·Системи промислової та аварійної вентиляції
·Системи теплопостачання промислових підприємств
Під керівництвом викладачів кафедри студенти ОР «Магістр» спеціалізації «Теплогазопостачання і вентиляція» проходять науково-дослідну практику і виконують магістерську роботу.
Крім того, викладачі кафедри читають навчальні дисципліни для студентів інших спеціальностей та спеціалізацій:
- Для спеціальності «Цивільна безпека» спеціалізації «Цивільна безпека» кафедра викладає такі навчальні дисципліни:
·Безпека будівництва та експлуатація систем газопостачання
·Вентиляція, кондиціювання та очищення повітря
·Санітарно-технічне обладнання будівель
- Для спеціальності «Електрична інженерія» спеціалізації «Теплоенергетика» кафедра викладає такі навчальні дисципліни:
·Джерела теплопостачання та споживачі теплоти
·Теплові мережі
- Для спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» спеціалізації «Водопостачання та водовідведення» кафедра викладає такі навчальні дисципліни:
·Економіка в будівництві
·Опалення та вентиляція
·Основи геоінформатики систем ВіВ
·Санітарно-технічне обладнання будівель
- Для спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» спеціалізацій «Архітектура будівель і споруд» та «Промислове і цивільне будівництво» кафедра викладає навчальну дисципліну:
·Інженерне обладнання будівель
- Для студентів освітнього рівня «Магістр» спеціалізації «Водопостачання та водовідведення» кафедра викладає навчальну дисципліну:
·Економіка галузі
<p class="MsoBodyText" style="mso-pagination: widow-orphan; mar